CANLAN İSTANBUL ANİMASYON ZİRVESİ & YARIŞMASI

Canlan İstanbul Animasyon Zirvesi & Yarışması

Sen de başvurunu yap!

İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı tarafından hibe desteği alarak, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Odası ortaklığıyla yürütülen Canlan İstanbul: Animasyon Girişimcilik Programı Projesi kapsamında “Animasyon Zirvesi & Yarışması” organize edilecektir.

Animasyon sektörü önemli temsilcilerinin bir araya geleceği “Canlan İstanbul Animasyon Zirvesi & Yarışması” programı 10 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 14:00’de İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Canlan İstanbul Animasyon Yarışması

İstanbul’da yaratıcı endüstrilerin temel kollarından olan animasyonu, sektörün sürdürülebilir gelişimine katkı sağlamak ve böylelikle İstanbul’un yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitesini arttırmak amacıyla üniversitemiz tarafından Canlan İstanbul: Animasyon Girişimcilik Programı Projesi yürütülmektedir.

Animasyon sektörünün en temel sorunlarından biri olan etkin, nitelikli ve deneyimli insan kaynağını erişimine imkan sağlamak ve animasyon yeteneklerinin istihdamını kolaylaştırmak adına Canlan İstanbul Animasyon Yarışması düzenlenecektir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, sektörün en önemli temsilcilerinin yer alacağı Animasyon Yarışmasına katılmak isteyen herkesi davet ediyor.

Başvuru koşulları nelerdir?

Herhangi bir teknik kısıtın bulunmadığı serbest konulu 2D, 3D ve stop montion animasyon projeleriyle, sektör için yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek ve sektörde yer almak isteyen; lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, yeni mezun gençler, girişimci adayları ister şahıs, ister grup olarak yarışmaya katılabilir.

*Sektörde yer alan profesyoneller yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Nasıl başvurulabilir?

Yarışmaya başvuran adaylardan 05 Haziran 2015 Cuma gününe kadar hazırlamış oldukları projelerin video formatlarını ve projenin genel amaçlarına dair bilgi veren 5 sayfayı geçmeyecek bir PDF dosyası hazırlayıp tarafımıza iletmeleri gerekmektedir.

Projelerin incelenmesinin ardından ön değerlendirme sonuçları 08 Haziran 2015 Pazartesi tarihine kadar katılımcılara belirttikleri eposta adresleri üzerinden veya telefonlarla bildirilecektir. Adı, soyadı, kısa özgeçmişleri, irtibat telefonları ve adresleri eksik olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru için; canlanistanbul@ticaret.edu.tr
Son Başvuru Tarihi: 05 Haziran 2015

Değerlendirme ve sonuçlar?

Projeler;

sinematik anlatım
animasyon kalitesi
ses ve müzik
yaratıcı senaryo
ve ortaya koyulan özgün fikir öğeleri

dikkate alınarak değerlendirilecektir.

İlk 5’e giren adayların hepsine; yaklaşık 250 kişinin katılımı beklenen Canlan İstanbul Animasyon Zirvesi & Yarışmasın’da projelerini sunma imkanı verilecek ve kazanan ilk 3 aday, ödüllerin sahibi olacaktır.

10985404_10152944686516028_4068787741446862069_n

Daha detaylı bilgi için:

444 0 413 (4447 – 4448)
canlanistanbul@ticaret.edu.tr
Facebook: Canlan İstanbul: Animasyon Girişimcilik Programı Projesi
Twitter: canlanistanbul
Youtube: canlanistanbul