HAFTANIN VİZYON FİLMİ: KAHRAMAN TAVUK UZAYDA

Uzaylı Molosco, Condorito’nun oturma odsında belirir, ona bir teklif sunar. Condorito bu teklifin bir şaka olduğunu düşünür ve şaka olsun diye Molosco’nun istediği sınırsız güç tılsımını bulmayı kabul eder. Ancak karşılığında yakında kayınvalidesi olacak ve kendisini küçümseyen Tremebunda’yı kaçırmasını ister. Condorito, uzaylıların tılsımı kullanarak dünyayı yok etmeyi planladıklarını, uzaylı Molosco Tremebunda’yı kaçırınca öğrenir. Condorito ve yeğeni Chicky, Tremebunda’yı, tılsımı, dünyayı kurtarmak ve en önemlisi gerçek aşkı Yayita’nın kalbini geri kazanmak için uzayda bir maceraya atılırlar.

Şilili karikatürist Rene Rios, Pepo tarafından yaratılan Condorito ve arkadaşlarının maceraları CGI’da ilk kez canlandırıldı. Condorito, Şilili karikatürist Pepo olarak bilinen Rene Rios tarafından yaratılmış çok ünlü bir Latin Amerika çizgi roman karakteridir. Şili kökenli olmasına rağmen Condorito, karakterinin genel popüler kültürün bir parçası olarak kabul edildiği Latin Amerika’da çok popülerdir. Condorito ve arkadaşları günlük çizgi roman dizisinde yer almaktadırlar. (Basın Bülteninden)

Eduardo Schuldt’un yönettiği 2005 yapımı Piratas en el Callao, Peru’da üretilmiş ilk animasyon filmdir. Dragones: Destino de Fuego (2006), El Delfín: La Historia de un Soñador (2009), Lars y el Misterio del Portal (2011) Los Ilusionautas (2012) ve Alex Orrelle ile birlikte yönettikleri bu hafta ülkemizde vizyona giren Kahraman Tavuk Uzayda/Condorito: La Película, Eduardo Schuldt’un yönettiği diğer animasyon filmlerdir.