HAFTANIN VİZYON FİLMLERİ: SÜPER YETENEK – NEŞELİ DALGALAR: DALGAMANYA

SÜPER YETENEK (ROCK DOG)

Bodi, koca gözlü bir Tibet çomarıdır ve babasından sevimli koyunların yaşadığı kasabayı koruma liderliğini alması beklenmektedir. Ancak Bodi’nin böyle bir tutkusu yoktur. Bir gün gökyüzünden bir radyo düşer ve Bodi efsanevi rokçı Angus Scattergood’un şarkısını dinler ve dünyası değişir. Babasının tüm itirazlarına karşın, Bodi hayellerinin peşinden koşmak için kasabayı terkedip, büyük şehire gider. Ancak babasının ve kasabanın ezeli düşmanı aç kurtların lideri Linnux ve çetesi Bodi’nin peşindedir. Linnux, Bodi’yi kasabaya geri dönmenin ve lezettli koyunlara yakın olmanın bileti olarak görür. Şimdi Bodi, aile ve arkadaşlarını kurtarmak ve yeni bulduğu hayellerinin peşinden koşmak arasında seçim yapmak zorundadır. (Basın Bülteninden, kaynak: sadibey.com)

Çinli rockstar Zheng Jun’un yazıp çizdiği grafik romandan uyarlanan film 204 kopyayla ülkemizde vizyona giriyor. Çin – ABD ortak yapımı film 60 milyon dolar bütçesine karşılık sadece 15 milyon dolar hasılat edebildi.

NEŞELİ DALGALAR: DALGAMANYA (SURF’S UP 2: WAVEMANIA)

Cody, Tavuk Joe ve Lani hayatlarının en efsane macerasına atılıyor! Sörf dünyasının en çılgın rüya takımı Hang Five ile beraber, gezegenin dillere destan sörf mekanına yelken açan Cody ve arkadaşları, yolculuklarında birbirinden çılgın maceralar yaşayacak ve ekip çalışmasının ve arkadaşlığının değerini öğrenecekler. (Basın Bülteninden, kaynak: sadibey.com)

İlk filmden tam 10 yıl Neşeli Dalgalar’ın devam filmi sinemalarımızda. Doğrudan video piyasası için çekilen film 193 kopyayla ülkemizde vizyona giriyor. WWE ile yani Amerikan Güreşi ile ilgili her tür yayın hakkını elinde bulunduran şirketle ortak olarak çekilen filmde Amerikan güreşinin önemli isimlerin de animasyon karakterler olarak yer alıyor.