İzlenmesi Gereken 10 Kısa Animasyon

Görülmesi Gereken 10 Kısa Animasyon

1. Paperman

2013 En iyi kısa animasyon oscar’ı alan paperman, eğlenceli bir aşk hikayesini anlatıyor.

2. Zero

Christopher Kazelos tarafından yönetmenliği yapılan film günümüzde de her alanda yaşadığımız ayrımcılık hakkında. Film bir çok ödülünde sahibi.

3. Alma

2007 yapımı olan bu kısa animasyon, küçük karakterimizin sokaktan geçerken bir oyuncakçının camından içeri bakması ile başlar. Oldukça güzel bir yapım. Ayrıca “Alma” kelimesi İspanyolca “Ruh” demektir.

4. French Roast

Çok zengin bir işadamı içtiği kahveyi ödemek için cüzdanını arar fakat bulamaz evde unutmuştur, fakat içtiği kahveyi ödemek zorundadır bunun için bir çok şey dener. Sosyal içerikli bir film olan “French Roast” aynı zamanda 2009 Oscar adayı bir kısa animasyondur.

5. Geri’s Game

Pixar yapımı olan “Geri’s Game” 1997 en iyi kısa animasyon oscarını kazanmıştır. Film yaşlı Geri’nin parkta kendisi ile santranç oynamasını konu almıştır. Oldukça kaliteli bir yapımdır.

6. Kiwi

Film minik bir kiwi kuşunun hikayesini konu alıyor. Minik karaktermizin tek amacı uçmanın nasıl bir his olduğunun anlamak, çünkü kendi türü uçamayan bir kuş türüdür.

7. Day and Night

daynightbig

Pixar yapımı olan kısa animasyon gece ve gündüzü yaşayan iki kişi, birbirlerini kıskanmalarından dolayı rolleri değişirler ve aralarında eğlenceli bir arkadaşlık başlar.

8. Partly Cloudy

Çocukların nereden geldiğini hepimiz biliyoruz. Pixar ise bize bunu çok eğlenceli bir dille anlatmaya çalışmış.

9. Lifted – Pixar

İki sevimli uzaylının uyuyan masum köylüyü kaçırma çabaları, oldukça eğlenceli bir animasyon.

10. Oktapodi

2007 Fransız yapımı olan animasyon birbirlerine aşık iki ahtapotun hikayesini konu almıştır.

11. Alarm

Koreli animasyon ekibi “Mesai” tarafından yapılan kısa animasyon isminden de anlaşılacağı gibi çalar saatler üzerine kahramanımız biraz abartıp bir sürü saat kuruyor.


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *