HAFTANIN VİZYON FİLMİ – BUZ DEVRİ 5: BÜYÜK ÇARPIŞMA

Scrat’in meşe palamudu peşindeki destansı takibi, onu kazara Buz Devri Dünyası’nı dönüştürecek ve tehdit edecek olayların yaşanacağı evrene fırlatır. Sid, Manny, Diego ve sürünün geri kalanı, kendilerini kurtarmak için evlerini terk etmek zorunda kalırlar. Egzotik topraklara doğru başlayan yolculuk, karşılaştıkları yeni karakterlerle birlikte eğlenceli bir maceraya dönüşür. (Basın Bülteninden: Kaynak: sadibey.com)

İlk dört filmiyle toplamda 2,8 milyar dolar hasılat elde eden ve hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından çok sevilen animasyon film serisi Buz Devri’nin 5. filmi Büyük Çarpışma bugün itibariyle vizyonda. Buz Devri serisinin en enteresan özelliği her film bir önceki filmden daha düşük puanlara sahip oluyor ama gişede her film kendi rekorunu geliştirmeyi başarıyor. 2012 yılında vizyona giren Kıtalar Ayrılıyor’un metakritik puanı 49’du ve gişede 877 milyon dolar hasılat elde etmişti.

Serinin 5. filmi Büyük Çarpışma’nın başlangıç olarak geleneği devam ettirdiğini söyleyebiliriz. Film, eleştirmenler tarafından hiç sevilmedi sadece 37 metakritik puanı elde edebildi. Bu kadar kötü eleştirilere rağmen gişede başarı elde edip edemeyeceğini zaman gösterecek. Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor, 1.883.004 seyirci sayısıyla ülkemizde en çok izlenen yabancı animasyon konumunda.