Pepe le Morse

DOKUZ DALDA 91. OSCAR ÖDÜLÜ İÇİN YARIŞACAK ADAY ADAYI FİLMLER AÇIKLANDI

Bu yıl 91. kez dağıtılacak olan Oscar ödülleri için yarışacak dokuz dalda aday adayı filmler açıklandı. Aday listesi 22 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak, ödüller ise 24 Şubat 2019 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

KISA ANİMASYON

. Age of Sail
. Animal Behaviour
. Bao
. Bilby
. Bird Karma
. Late Afternoon
. Lost & Found
. One Small Step
. Pépé le Morse
. Weekends

GÖRSEL EFEKT

. Ant-Man and the Wasp
. Avengers: Infinity War
. Black Panther
. Christopher Robin
. First Man
. Jurassic World: Fallen Kingdom
. Mary Poppins Returns
. Ready Player One
. Solo: A Star Wars Story
. Welcome to Marwen

. Isle of Dogs, film müziği dalında listede yer aldı.

. Ralph Breaks the Internet, A Place Called Slaughter Race isimli şarkı ile en iyi şarkı dalında listede yer aldı.

Diğer aday adayı film listelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.oscars.org/news/91st-oscarsr-shortlists-nine-award-categories-announced

 

43. CESAR ÖDÜLLERİNİN KAZANANLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 43. kez dağıtılan Fransa ulusal film ödülleri Cesarlar’da en iyi animasyon film ödülünün sahibi  Le Grand Mechant Renard et Autres Contes… (The Big Bad Fox and Other Tales…) oldu.

En iyi kısa animasyon film ödülü ise Pepe le Morse filmine verildi.

En iyi film dahil 6 ödül kazanan BPM ise gecenin kazananı oldu.

bpm-beats-per-minute

43. CESAR ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 43. kez dağıtılacak olan Fransa ulusal film ödülleri Cesarlar’da adaylar açıklandı.

En İyi Animasyon Film

. Le Grand Mechant Renard et Autres Contes…
. Sahara
. Zombillenium

En İyi Kısa Animasyon

. Le Jardin de Minuit
. Pepe le Morse
. Le futur Sera Chauve
. I Want Pluto to be a Planet Again

Kazananlar 2 Mart 2018 tarihinde açıklanacak.

 

KÖTÜ KIZ ANNECY’DE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali tamamlandı. Ayçe Kartal’ın yönettiği Kötü Kız, kısa animasyon dalında jüri özel ödülü kazandı.

Ödül kazanan diğer filmler şöyle;

En İyi Uzun Metraj Animasyon Film: Yoake Tsugeru Rû no Uta/Lu Over the Wall (Japonya)
Jüri Özel Ödülü: Kono Sekai no Katasumi Ni/In This Corner of the World (Japonya)
İzleyici Ödülü: Loving Vincent (İngiltere)

En İyi Kısa Animasyon: Min Börda (İsveç)
İlk Film Ödülü: Splendida Moarte Accident (Romanya)
Jüri Kısa Ayrım Ödülü: L’ogre (Fransa)
İzleyici Ödülü: Pepe le Morse (Fransa)

www.annecy.org/festival/awards