annecy

ANNECY 2019 FESTİVALİ TAMAMLANDI

1960 yılından beri Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nin (Annecy International Animated Film Festival) 2019 yılı kazananları açıklandı.

UZUN METRAJ

En İyi Film – Kristal Ödülü: J’ai perdu mon corps (I Lost My Body), Yönetmen: Jérémy CLAPIN

Jüri Seçimi: Buñuel en el laberinto de las tortugas (Buñuel in the Labyrinth of the Turtles), Yönetmen: Salvador SIMO

İzleyici Ödülü: J’ai perdu mon corps (I Lost My Body), Yönetmen: Jérémy CLAPIN

Karşı Açı Ödülü: Away, Yönetmen: Gints ZILBALODIS (Litvanya)

KISA METRAJ

En İyi Kısa Film – Kristal Ödülü: Mémorable, Yönetmen: Bruno COLLET

Yılın diğer kazanan yapımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.annecy.org/news:a2538

ANNECY 2019’DA YER ALACAK ANİMASYON FİLMLER AÇIKLANDI

1960 yılından beri Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy International Animated Film Festival’de (Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali) yer alacak filmler açıklandı.

Yarışma Bölümünde Yer Alan Filmler

. Buñuel en el laberinto de las tortugas (Buñuel in the Labyrinth of the Turtles)

. L’Extraordinaire Voyage de Marona (Marona’s Fantastic Tale)

. La fameuse invasion des ours en Sicile (The Bears’ Famous Invasion of Sicily)

. Kimi to, nami ni noretara (Ride Your Wave)

. Ternet Ninja (Checkered Ninja)

. Ashita Sekai ga Owaru to Shite mo (The Relative Worlds)

. The Wonderland

. Bai she: yuan qi (White Snake)

bunuel_in_the-labyrinth-_of_the-turtles

Yarışma Dışı Filmler

. Away
. Kaijû no kodomo (Children of the Sea)
. Dia de Muertos (Salma’s Big Wish)
. Homeless
. Kung Food
. Underdog
. Ville Neuve
. Zero Impunity

Festival bu yıl 10-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

https://www.annecy.org/home

2. “ANIMATION IS FILM” FESTİVALİNDE BÜYÜK ÖDÜL FUNAN’IN OLDU

GKIDS, Annecy Film Festivali, ASIFA Hollywood ve Variety ortaklığından bu yıl ikinci kez düzenlenen Animation is Film Festivalinde büyük ödül Denis Do’nun yönettiği Funan’ın oldu. Kamboçya’da Kızıl Kmerler döneminde yaşanan bir anne oğul hikayesini anlatan Funan, izleyici ödülünün de sahibi oldu.

bunuel_in_the-labyrinth-_of_the-turtles

Festivalde ayrıca Salvador Simo’nun yönettiği Bunuel in the Labyrinth of the Turtles filmi jüri özel ödülüne layık görüldü.

İLK KEZ DÜZENLENECEK OLAN ANIMATION IS FILM FESTİVALİNDE YER ALACAK FİLMLER AÇIKLANDI

GKIDS, Annecy Film Festivali ve Variety ortaklığından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Animation is Film Festivali müthiş bir yarışma programıyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ödül sezonunda adını sıkça duyacağımız filmler bu festival sayesinde  bir araya geliyor.

Yarışma programı şöyle;

. Le Grand Mechant Renard et Autres Contes (The Big Bad Fox & Other Tales)

. Big Fish and Begonia

. Psiconautas, Los Ninos Olvidados  (Birdboy: The Forgotten Children)

. The Breadwinner

. Yoake Tsugeru Rû no Uta (Lu Over the Wall)

. Meari to Majo no Hana (Mary and the Witch’s Flower)

. Tehran Taboo

. Zombillenium

KÖTÜ KIZ ANNECY’DE JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜNÜ KAZANDI

Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali tamamlandı. Ayçe Kartal’ın yönettiği Kötü Kız, kısa animasyon dalında jüri özel ödülü kazandı.

Ödül kazanan diğer filmler şöyle;

En İyi Uzun Metraj Animasyon Film: Yoake Tsugeru Rû no Uta/Lu Over the Wall (Japonya)
Jüri Özel Ödülü: Kono Sekai no Katasumi Ni/In This Corner of the World (Japonya)
İzleyici Ödülü: Loving Vincent (İngiltere)

En İyi Kısa Animasyon: Min Börda (İsveç)
İlk Film Ödülü: Splendida Moarte Accident (Romanya)
Jüri Kısa Ayrım Ödülü: L’ogre (Fransa)
İzleyici Ödülü: Pepe le Morse (Fransa)

www.annecy.org/festival/awards

ANNECY 2016 TAMAMLANDI

Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali tamamlandı.

Ödül Kazanan Filmler Şöyle,

. En İyi Animasyon Film: Ma Vie de Courgette (Fransa/İsviçre)
. Jüri Ödülü: La Jeune Fille Sans Mains (Fransa)
. İzleyici Ödülü: Ma Vie de Courgette

my-life-as-a-zucchini

. En İyi Kısa Animasyon: The Head Vanishes (Kanada/Fransa)
. Kısa Animasyon Jüri Ödülü: Blind Vaysha (Kanada)
. İlk Kısa Film: An Ordinary Blue Monday (Güney Afrika)
. Jüri Kısa Ayrım Ödülü: Moms on Fire (İsveç)
The Reflevtion of Power (Fransa/Romanya)
. Kısa Animasyon İzleyici Ödülü: Peripheria (Fransa)

KÖTÜ KEDİ ŞERAFETTİN ANNECY FİLM FESTİVALİ’NDE GÖSTERİLECEK

1960 yılından beri Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali’nde yer alacak filmler açıklandı. Anima İstanbul’un yapımcısı olduğu, Mehmet Kurtuluş ve Ayşe Ünal’ın yönettiği Kötü Kedi Şerafettin filmi, Bad Cat ismiyle festivalin yarışma dışı bölümünde gösterilecek.

9 filmin yarışma bölümünde yer aldığı ve 11 filmin yarışma dışı olarak gösterileceği festival 13 – 18 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yarışma Bölümünde Yer Alan Filmler

. 25 April
. Snowtime! (Cleo!)
. La Jeune Fille Sans Mains
. My Life as a Courgette
. NUTS!
. Psiconautas, the Forgotten Children
. Seoul Station
. Sheep and Wolves
. Window Horses

KeyArtEng

 

Das Rad

Das Rad

Yönetmenler: Chris Stenner – Arvid Uibel – Heidi Wittlinger
Oyuncular (Seslendirenler): Rainer Basedow – Michael Habeck
Ülke: Almanya
Süre: 8 Dakika
Konu: İnsan gelişimi üzerine 2 kayanın sohbeti.
Bağlantılar: http://www.dasrad.com/ http://www.imdb.com/title/tt0330801/

2003 Oscar Adayı
2002 Annecy En İyi Öğrenci Filmi Ödülü