2009 – 2010 Yılı Festival Degerlendirmesi

2009 – 2010 Yılı Festival Değerlendirmesi

Türkiye’de 2009 ve 2010 yapılan belgesel, kısa film ve animasyon festivalleri veya yarışmalarında 2009 ve 2010 yapımı filmlerin aldığı ödüller aşağıda sıralanmıştır. Bu araştırma Hayri Çölaşan tarafından oluşturulan ve http://www.kameraarkasi.org sitesinde yer alan bilgi bankası çalışmasından çıkan sonuçtur. Bittiğinde kitaba dönüşecek bu proje sayesinde ülkemizde kısa film ve belgesel alanında yazılacak birçok kitaba istatistikî bilgiler hazırlanmaktadır.

2009 Yılında 2010 Yılında
254 belgesel (3 mockumentary) 179 belgesel (3 mockumentary)
60 canlandırma 29 canlandırma
42 deneysel 37 deneysel
531 kurmaca 595 kurmaca (Kars Öyküleri 5 ayrı kısa film olarak değerlendirildi)

Festivallere katılmayan, TRT veya diğer televizyon kanallarında üretilerek festivallere katılamayan profesyonel filmleri göz ardı etmemeliyiz. Yurtdışı festivallerde elde edilen başarılar bu listede yok. Belki bir gün bir kişi çıkıp böyle bir liste de oluşturacak. O zaman daha detaylı bilgi edinebileceğiz.

Bir filme iyi denilmesi için festivaller yeterli midir? Bu da tartışılabilir tabii ki. Jüri seçimini yapmak da festival yöneticilerine kalıyor. En büyük problem festivalleri düzenleyenlerin ne yazık ki genelde sinema camiasından olmayışı veya sinema camiasından festival görevlisi bulunamamasıdır.

Festivallerde Yaşanılan En Büyük Problemler

Festival Öncesi
1 – Festivalin yeteri kadar duyurulmaması.
2 – Festival web sitelerinde yeterli bilgi olmayışı. (Festival katalogu oluşmadan önceki bilgiler)
3 – Basına ve ilgili web sitelerine yeterli bilgi akışı sağlanamaması.
4 – Festival web sitelerinin flash v.b. kopyalanamaz şekilde yapılması.
5 – Festival web sitelerinde katılan, finalist filmlerin ve kazanan filmlerin düzenli açıklanmaması.
6 – Web sitesini düzenleyen kişi ve kuruluşların yanlış bilgi girmeleri.
7 – Sinema ile ilgili basın mensuplarının ve web sitesi mensuplarının festivale davet edilmemesi

Festival Sırasında
1 – Festival programının günlük basın bülteni şeklinde duyurulmaması.
2 – Festival sırasında fotograf ve görsel materyalin web sitelerinde yer almaması.

Festival Sırasında Filmlerle İlgili
1 – Filmlerin gösterimlerinde yaşanan codec problemlerinin halen halledilmemiş olması.
2 – Filmlerin amatör kamera ile çekildiği düşünülmeden dev ekranda gösterime zorlanması.
3 – Film gösterimleri sırasında giriş kapılarına film hakkında bilgi asılmaması.
4 – Ara verilmeden filmlerin arka arkaya gösterilmesi.

Festival Sonrasında
1 – Festival bitiminde web sitesi ile ilgilenilmemesi, sonuçların girilmemesi.
2 – Festival değerlendirme raporunun basın bülteni olarak dağıtılmaması.
3 –Yurtdışı festival web sitelerinde olduğu gibi festival arşivinin tutulmaması. Eski festivallere yönelik hiçbir bilginin bulunamaması.
4 – Festivalden sonra festival ofislerine basının ulaşamaması.
5 – Mail yoluyla istenilen bilgilerin gönderilmemesi.
6 – Festival katalogunun basına ve web sitesi yöneticilerine gönderilmemesi.

Bu sıralananlar ülkemizde çekilen filmler için database oluşturulmasında yapılan en büyük festival hatalarıdır.
Çok acil olarak, artan festivaller doğrultusunda (2010 yılsonu itibarıyla toplamda 120 civarı festival) Türk film festivalleri konulu bir seminer düzenleyerek, festival yöneticileri davet edilmeli ve seminerde ortak bir çözüm yolu bulunmalıdır.

2009 – 2010 Belgesel Dalı Ödülleri

Mada / 2010 / Musa AK / Erciyes 3. Öğrenci Belgesel Film Festivali, Süleyman Çetinsaya Birincilik Ödülü. 2010
Mada / 2010 / Musa AK / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Mada / 2010 / Musa AK / Manisa Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Mada / 2010 / Musa AK / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Mada / 2010 / Musa AK / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, 11. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Mada / 2010 / Musa AK / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010

Duvar / 2009 / Emre KARADAŞ, Deniz OĞUZSOY / Akbank 6. Kısa Film Festivali, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Duvar / 2009 / Emre KARADAŞ, Deniz OĞUZSOY / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Dal, Birincilik Ödülü. 2010
Duvar / 2009 / Emre KARADAŞ, Deniz OĞUZSOY / Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivali, Kısa ve Belgesel Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010
Duvar / 2009 / Emre KARADAŞ, Deniz OĞUZSOY / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Dal Birincilik Ödülü. 2010

Özgürlüğe Mahkum / 2009 / Nurullah DİNÇER / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2009
Özgürlüğe Mahkum / 2009 / Nurullah DİNÇER / Türkiye Psikiyatri Derneği 1. Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2010
Özgürlüğe Mahkum / 2009 / Nurullah DİNÇER / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, 10. Ulusal Öğrenci Film Yarışması, Belgesel Dalı, Dijital Film Akademisi Eğitim Bursu Ödülü. 2009
Özgürlüğe Mahkum / 2009 / Nurullah DİNÇER / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Dal Üçüncülük Ödülü. 2010

Göçkuşağı / 2009 / Mustafa KARAKAYA / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Profesyonel Dal, İkincilik Ödülü. 2009
Göçkuşağı / 2009 / Mustafa KARAKAYA / JCI İstanbul Crossroads Kültürler Arası Diyalog 4. Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2009
Göçkuşağı / 2009 / Mustafa KARAKAYA / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2010

Cemre Düşerken / 2009 / Mehmet Ali BARAN / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2010
Cemre Düşerken / 2009 / Mehmet Ali BARAN / İstanbul Çevre 7. Kısa Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2009

Kahpe Devran / 2009 / Cahit ÇEÇEN / İnönü Üniversitesi 4. Kısa Film Festivali, Belgesel Kategorisi, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Kahpe Devran / 2009 / Cahit ÇEÇEN / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, Çarpışan Aramalar Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010

Bahar / 2009 / Özge ARSLAN, Sezen ÇOBANOĞLU, Gözde KARAVİT, Batuhan KURT / International Teen Shorts Film Festival, Kırmızı Elma Mansiyon Ödülü. 2010
Bahar / 2009 / Özge ARSLAN, Sezen ÇOBANOĞLU, Gözde KARAVİT, Batuhan KURT / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2010

5 Nolu Cezaevi / 2009 / Çayan DEMİREL / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Profesyonel Dal, Birincilik Ödülü. 2010
5 Nolu Cezaevi / 2009 / Çayan DEMİREL / Antalya 46. Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2009

Kıvırcık Saçlı Bir Adam (Bedri Rahmi Eyüboğlu) / 2009 / Tekin TİMOÇİN, Abdurrahman ÖNER / Kar 5. Film Festivali, Belgesel Dalı, En İyi Yönetmen Ödülü. 2009
Kıvırcık Saçlı Bir Adam (Bedri Rahmi Eyüboğlu) / 2009 / Tekin TİMOÇİN, Abdurrahman ÖNER / Erciyes 2. Öğrenci Belgesel Film Festivali, Üçüncülük Ödülü. 2009

Bu Sahilde / 2009 / Merve KAYAN, Zeynep DADAK / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Belgesel Kategori, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Bu Sahilde / 2010 / Merve KAYAN, Zeynep DADAK / Akbank 6. Kısa Film Festivali, Belgesel Mansiyon Ödülü. 2010

Kaybedenler / 2010 / Gül Büyükbeşe MUYAN / TGC, 34. Sedat Simavi Ödülleri, Televizyon Ödülleri, En İyi Belgesel Ödülü. 2010
15 Adım Öne / 2009 / Pınar AĞCA, Selin DAŞDEMİR, Osman İMECE, Muhammet KUŞÇU / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2010
Adı Mübadele / 2009 / Murat ÜNAL / İKFD 8. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2009
Anadolu’nun Son Göçerleri: Sarıkeçililer / 2010 / Yüksel AKSU / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Babama Son Kez Dokunuyorum / 2010 / Sema YEŞİLTAŞ / Erciyes 3. Öğrenci Belgesel Film Festivali, Mansiyon Ödülü. 2010
Bağdat / 2009 / Berrak SAMUR / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Dal, Üçüncülük Ödülü. 2010
Bakırın Işığı / 2009 / Gülşah Ferah ATLI / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, İkincilik Ödülü. 2009
Ben Ve Nuri Bala / 2009 / Melisa ÖNEL / Antalya 46. Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, En İyi Belgesel İlk Film Ödülü. 2009
Derindeki Turuncu Eller / 2009 / Ahmet KILINÇ / İstanbul Çevre 7. Kısa Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması. Belgesel Dalı, Birincilik Ödülü. 2009
Dönderek / 2010 / Mehmet CEYHAN / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, Üçüncülük Ödülü. 2010
Dört Duvar Bir Pencere / 2009 / Hazal BAYAR / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, Akdeniz Ülkeleri Uluslararası Kısa Film Yarışması, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2010
Erdal’ın Kanalı / 2009 / Murat AYMAN / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Dal Ziraat Bankası Özel Ödülü. 2010
Eylül Çocukları / 2009 / Meltem ÖZTÜRK, Hülya KARCI / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Profesyonel Dal, İkincilik Ödülü. 2010
Flipper’i Kurtarmak / 2009 / Savaş KARAKAŞ, Sibel MESÇİ / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Profesyonel Dal Ziraat Bankası Özel Ödülü. 2010
Galla Bazarı / 2010 / Okan AYDIN / İnönü Üniversitesi 4. Kısa Film Festivali, Belgesel Kategorisi, Jüri Özel Ödülü. 2010
Geri Dönüşüm / 2010 / Sena KAYA / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2010
Göç / 2010 / Mehmet Özgür CANDAN / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Profesyonel Dal Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü. 2010
Gün Doğmadan / 2010 / Ensar ALTAY / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Profesyonel Dal, Üçüncülük Ödülü. 2010
Halki Halkı / 2010 / Atacan ŞİMŞEK, Bulut TAR / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2010
Herkes Uyurken / 2010 / Erdem Murat ÇELİKLER / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, En İyi İlk Belgesel Film Ödülü. 2010
İlmek / 2009 / Aydın ÖZBEY / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, Birincilik Ödülü. 2009
İstanbul’u Dinliyorum / 2009 / Veysel Cihan HIZAR / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2010
Kaniş Karumu / 2009 / Ali CANLAR / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Suha Arın Özel Ödülü. 2009
Kara Altından Altın Mikrofona / 2009 / Metin AVDAÇ / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Profesyonel Dal Birincilik Ödülü. 2010
Karakabuk / 2010 / Kerim ABANOZ / Erciyes 3. Öğrenci Belgesel Film Festivali, İkincilik Ödülü. 2010
Kışla / 2010 / Alican NASİROV / Erciyes 3. Öğrenci Belgesel Film Festivali, Üçüncülük Ödülü. 2010
Mavi Gözler / 2010 / Dursun SONGELEN, Ongun ALTIN / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, Süha Arın Özel Ödülü. 2010
Mavi’nin Gözyaşları / 2010 / Merve YEĞİN / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010
Meşe Kömürü / 2009 / İlknur DALKIRAN / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Profesyonel Dal, Birincilik Ödülü. 2009
Mimar Kemaleddin / 2009 / Veysel Cihan HIZAR / Safranbolu 10. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, Üçüncülük Ödülü. 2009
Miraz / 2010 / Rodi YÜZBAŞI / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Dal, İkincilik Ödülü. 2010
Müebbet Kuşları / 2010 / Hüdai ATEŞ / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, İkincilik Ödülü. 2010
Ofsayt / 2010 / Reyan TUVİ / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, En İyi İlk Belgesel Film Ödülü. 2010
Orası Neresi / 2010 / Ayşegül BEDİR / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Amatör Dal, Birincilik Ödülü. 2010
Ordu’da Bir Argonot / 2010 / Rüya Arzu KÖKSAL / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, Belgesel Jüri Özel Ödülü. 2010
Oyunbozan / 2009 / Özge DOĞAN / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, 10. Ulusal Öğrenci Film Yarışması, Belgesel Dalı, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2009
Pegu / 2009 / İstanbul Koleji Öğrencileri / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Murat Şener Özel Ödülü. 2010
Romeyika’nın Türküsü / 2009 / Yeliz KARAKÜTÜK / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Amatör Dal, İkincilik Ödülü. 2010
Saray Porselenlerinden İzler / 2009 / Nilgün SUNA / Safranbolu 11. Altın Safran Belgesel Film Festivali, Profesyonel Dal, Jüri Özel Ödülü. 2010
Sekizden Sekize Sahildekiler / 2009 / Orkide ÜNSÜR / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010
Silikozis / 2009 / Ethem ÖZGÜVEN, Selçuk ERZURUMLU, Petra HOLZER ÖZGÜVEN / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Profesyonel Dal Üçüncülük Ödülü. 2010
Son Mevsim: Şavaklar / 2009 / Kazım ÖZ / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Profesyonel Dal, Üçüncülük Ödülü. 2010
Sudanez / 2009 / Esra SONSÖZ / Kar 5. Film Festivali, Belgesel Dalı, En İyi Senaryo Ödülü. 2009
Şıh’ın Dolması: Güney Yemekleri Üzerine Bir Methiye / 2009 / Murat ERÜN / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Dal Kültür Bakanlığı Özel Ödülü. 2010
Şiirsel Kent Mardin / 2009 / Şükrü SİM / İstanbul Çevre 7. Kısa Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması. Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2009
Tek Nefeste Aşk / 2009 / Dicle ATAN, Kahraman GÜNEŞ, Gökay GÜRTUNCA, Ayşenur YALÇIN / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010
The Women Of Brukman / 2009 / Isaac ISITAN / TRT Belgesel Film Yarışması, Uluslararası Kategori Birincilik Ödülü. 2010
Urbanbugs / 2010 / Aykut Alp ERSOY / Manisa Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2010
Zaman Zaman / 2009 / Bülent ÖZTÜRK / TRT Belgesel Film Yarışması, Ulusal Profesyonel Dal, İkincilik Ödülü. 2010
Zilan’ın Renkleri / 2009 / Nagihan ÇAKAR / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Mansiyon Ödülü. 2010
Ziyaretçiler / 2009 / Melis BİRDER / Antalya 46. Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Belgesel Film Yarışması, En İyi Belgesel Film Ödülü. 2009

2009 – 2010 Canlandırma Dalı Ödülleri

Malfunction / 2009 / Ayçe KARTAL / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, En İyi Canlandırma Film Ödülü. 2009
Malfunction / 2009 / Ayçe KARTAL / Metro Group 7. Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2009
Malfunction / 2009 / Ayçe KARTAL / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, Hollanda Baş Konsolosluğu En Yaratıcı Kısa Film Ödülü. 2009
Malfunction / 2009 / Ayçe KARTAL / Manisa Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Animasyon Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Malfunction / 2009 / Ayçe KARTAL / İzmir 10. Uluslararası Kısa Film Festivali, En İyi Animasyon Ödülü

Vol / 2009 / Hüseyin BULUT / Bursa İpek Yolu 4. Film Festivali, Ulusal Altın Karagöz Kısa Film Yarışması, En İyi İkinci Film Ödülü. 2009
Vol / 2009 / Hüseyin BULUT / 2. Thermaikos Uluslararası 2 dakika Film Festivali, Yunanistan, En İyi Animasyon Ödülü. 2009
Vol / 2009 / Hüseyin BULUT / 6. Start International Students Film Festival, Azerbaycan. En İyi Animasyon Ödülü. 2009

Besinlerin Oksitlenmiş Kalıntısı / 2009 / Orçin UZUN / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Jüri Özel Ödülü. 2010
Bir Vücut İki İnsan / 2010 / Murat TAHAN / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Canlandırma Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
Karga Leşi / 2009 / Önder MENKEN / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, 11. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, En İyi Canlandırma Filmi Ödülü. 2010
Köse / 2009 / Kenan ÖZER, Seza GÜNEŞ / JCI İstanbul Crossroads Kültürler Arası Diyalog 4. Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2009
Mukavva Senden Sıcak Baba / 2009 / Murat YASİN / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, Öğrenci Film Yarışması, Canlandırma Dalı, Dijital Film Akademisi Eğitim Bursu Ödülü. 2009
Salıncak / 2010 / Dilan BALKU / İstanbul Lisesi 7. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2010
Watt / 2009 / Burak Niyazi KURT / Yıldız 6. Kısa Film Festivali, Canlandırma Dalı, İkincilik Ödülü. 2009

2009 – 2010 Deneysel Dalı Ödülleri

38 Derece / 2010 / Ömer SİNİR / İTÜ 3. Ulusal Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / Ömer SİNİR / İnönü Üniversitesi 4. Kısa Film Festivali, Kurmaca Kategorisi, Jüri Özel Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / İTÜ Ulusal Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / Yıldız 7. Kısa Film Festivali, Deneysel Dalı, En İyi İkinci Film Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / Marmara Üniversitesi Kısa Film Festivali, En İyi Müzik Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / Ege Üniversitesi Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü. 2010
38 Derece / 2010 / Kısacık Film Festivali, En İyi Üçüncü Film Ödülü. 2010

Salıncak / 2009 / Bilal ÇAKAY / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, 10. Ulusal Öğrenci Film Yarışması, Mansiyon Ödüllü, 2009
Salıncak / 2009 / Bilal ÇAKAY / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, 10. Ulusal Öğrenci Film Yarışması, Deneysel Dalı, Dijital Film Akademisi Eğitim Bursu Ödülü. 2009
Salıncak / 2009 / Bilal ÇAKAY / Hakları Çalınmış Çocuklar Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010
Salıncak / 2009 / Bilal ÇAKAY / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Kurmaca Drama Dalı, İkincilik Ödülü. 2010
Salıncak / 2009 / Bilal ÇAKAY / Kristal Klaket 3. Film Festivali, Jüri Özel Ödüllü, 2009

Ben / 2009 / Can ALKANLAR / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, En İyi Deneysel Film Ödülü. 2009
Giriftar / 2010 / Eren Cam ÇAM / İstanbul Lisesi 7. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2010
İzdüşümsel Fanteziler / 2009 / Burak KOÇAK / Yıldız 6. Kısa Film Festivali, Deneysel Dalı, Birincilik Ödülü. 2009
Keneler ve Karıncalar / 2010 / Engin KILINÇATAN / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, 11. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, En İyi Deneysel Film Ödülü. 2010
Özleyiş / 2010 / Eytan Meyir İPEKER / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Deneysel Kategori, En İyi Deneysel Film Ödülü. 2010
Rutin / 2009 / Pınar KARAKURT / Kar 5. Film Festivali, Deneysel Dalı, En İyi Senaryo Ödülü. 2009
Sokağın Sesi / 2009 / Derya EFE, Altay YILDIZ / JCI İstanbul Crossroads Kültürler Arası Diyalog 3. Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2008
Uçurtma / 2009 / İlhami KAPICI / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, En İyi Deneysel Film Ödülü. 2010
Yolda / 2010 / Alper ÖZTEKİN / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Deneysel Kategori, Mansiyon Ödülü. 2010

2009 – 2010 Kurmaca Dalı Ödülleri

Güneşin Karanlığı / 2009 / Ayşegül YADİGAR / İnönü Üniversitesi 4. Kısa Film Festivali, Kurmaca Kategorisi, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2010
Güneşin Karanlığı / 2009 / Ayşegül YADİGAR / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2009
Güneşin Karanlığı / 2009 / Ayşegül YADİGAR / Koç Üniversitesi 3. Kısa Film Festivali, Üçüncülük Ödülü. 2010
Güneşin Karanlığı / 2009 / Ayşegül YADİGAR / Türkiye Psikiyatri Derneği 1. Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2010

Meret / 2009 / Hakan Ömer ZORKA / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, 11. Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2010
Meret / 2009 / Hakan Ömer ZORKA / Ankara 21. Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2010
Meret / 2009 / Hakan Ömer ZORKA / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Kurmaca Kategori, Mansiyon Ödülü. 2010
Meret / 2009 / Hakan Ömer ZORKA / Kocatepe Öğrenci Filmleri Festivali, ve Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2010

Uşak Hesabı / 2010 / Yusuf EMİRDAR / Malatya 1. Film Festivali, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, Kristal Kayısı, En İyi Kısa Film Ödülü. 2010
Uşak Hesabı / 2010 / Yusuf EMİRDAR / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, Komikaze Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
Uşak Hesabı / 2010 / Yusuf EMİRDAR / Malatya 1. Film Festivali, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, İnönü Üniversitesi Öğrencilerinin Seçimi Ödülü. 2010
Uşak Hesabı / 2010 / Yusuf EMİRDAR / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, (Ümit Erdim) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü. 2010

Bisiklet / 2010 / İmdat Serhat KARAASLAN / Antalya 47. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Kısa Metraj Yarışması, Dijital Film Akademisi Ödülü. 2010
Bisiklet / 2010 / İmdat Serhat KARAASLAN / 7. Yıldız kısa film festivali kurmaca dalı ikincilik ödülü, 2010
Bisiklet / 2010 / İmdat Serhat KARAASLAN / Metro 8. Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010
Bisiklet / 2010 / İmdat Serhat KARAASLAN / Türkiye Psikiyatri Derneği 1. Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010

Derin / 2009 / Anıl DİNÇ / Akbank 6. Kısa Film Festivali, En İyi Kurmaca Ödülü. 2010
Derin / 2009 / Anıl DİNÇ / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, Alabora Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
Derin / 2009 / Anıl DİNÇ / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, (Sevinç Üçok) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü. 2010

Güven Bana / 2009 / Nazlı Elif DURLU / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Kurmaca Kategori, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2010
Güven Bana / 2009 / Nazlı Elif DURLU / Nürnberg 15. Türkiye Almanya Film Festivali, Kısa Film Yarışması, En İyi Kısa Film Ödülü. 2010
Güven Bana / 2009 / Nazlı Elif DURLU / Akbank 6. Kısa Film Festivali, Kurmaca Mansiyon Ödülü. 2010

Ütü Aşkına / 2009 / Hakan KEPENEK / Kar 5. Film Festivali, Reklam Dalı, En İyi Görüntü Ödülü. 2009
Ütü Aşkına / 2009 / Hakan KEPENEK / Kar 5. Film Festivali, Reklam Dalı, En İyi Senaryo Ödülü. 2009
Ütü Aşkına / 2009 / Hakan KEPENEK / Kar 5. Film Festivali, Reklam Dalı, En İyi Yönetmen Ödülü. 2009

Ateş Böcekleri / 2009 / Mehmet GÜVEN / Adana 16. Altın Koza Film Festivali, 10. Ulusal Öğrenci Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Dijital Film Akademisi Eğitim Bursu Ödülü. 2009
Ateş Böcekleri / 2009 / Mehmet GÜVEN / Selçuk Üniversitesi 9. Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Prof Dr. Alim Şerif Onaran Özel Ödülü. 2009

Sessizlik (Bedengi) / 2010 / Aziz ÇAPKURT / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Jüri Özel Ödülü. 2010
Sessizlik (Bedengi) / 2010 / Aziz ÇAPKURT / Adana 17. Altın Koza Film Festivali, Akdeniz Ülkeleri Uluslararası Kısa Film Yarışması, Kurmaca Mansiyon Ödülü. 2010

3 İmza / 2010 / Burak ÇEVİK / International Teen Shorts Film Festival, (En İyi Film) Altın Elma Ödülü. 2010
3 İmza / 2010 / Burak ÇEVİK / İstanbul Lisesi 7. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010

Artı Beş Derece / 2009 / Şenol ÇÖM / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Artı Beş Derece / 2009 / Şenol ÇÖM / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, İkincilik Ödülü. 2010

Dalgacı Mahmut / 2010 / Batuhan KAYGI / TED Ankara Koleji 1. Kısa Kes Film Yarışması, En İyi Kız Oyuncu (Sılanur İnal) Ödülü. 2010
Dalgacı Mahmut / 2010 / Batuhan KAYGI / TED Ankara Koleji 1. Kısa Kes Film Yarışması, En İyi Yönetmen Ödülü. 2010

Hamam / 2009 / Tunç ŞAHİN / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, Korku Tüneli Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
Hamam / 2009 / Tunç ŞAHİN / İkinci El 4. Kısa Film Festivali, Övgüye Değer Film Ödülü. 2010

Nefes / 2009 / Veysel Cihan HIZAR / Kar 5. Film Festivali, Deneysel Dalı, En İyi Görüntü Ödülü. 2009
Nefes / 2009 / Veysel Cihan HIZAR / Kar 5. Film Festivali, Deneysel Dalı, En İyi Yönetmen Ödülü. 2009

Vakit / 2010 / Erkan Kolçak KÖSTENDİL / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, (Umut Yörükoğlu) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü. 2010
Vakit / 2010 / Erkan Kolçak KÖSTENDİL / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, En İyi Senaryo Ödülü. 2010

Vardiya / 2009 / Kerem ALTIN / Mimarlar Odası İzmir Şubesi Kısa Film Festivali, Mansiyon Ödülü. 2009
Vardiya / 2009 / Kerem ALTIN / İnönü Üniversitesi 4. Kısa Film Festivali, Kurmaca Kategorisi, En İyi Kurmaca Film Ödülü. 2010

(H)(A)(Y)(A)(T) / 2009 / Ertürk YİĞİT / Rotaract 2. Kısa Film Festivali, (Alper ACAR) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü. 2009
1 Çizgi 1 Nota (Tiny Fingers) / 2010 / Irmak SUERİ / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
67/68 / Yusuf BENMAİR, Lütfi ENSARİ / Hisar 2. Kısa Film Yarışması, 8mm Dalı Milliyet Gazetesi Özel Ödülü. 1968
Adem 1930 / 2009 / Ahmet Baturay TAVKUL / Kar 5. Film Festivali, Kurgusal Dalı, En İyi Yönetmen Ödülü. 2009
Ahlaksızlık Ya Da Nazlı Selim / 2010 / Deniz TORTUM / International Teen Shorts Film Festival, Kırmızı Elma Mansiyon Ödülü. 2010
Anbean / 2010 / Samet ÜSTÜNDAĞ / International Teen Shorts Film Festival, (Pozitif Yaşam Derneği) Mor Elma Ödülü. 2010
Anneme ve Babama / 2010 / Can EVRENOL / Manisa Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Deneysel Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Ayaz / Onur YİĞİT / Boston 13. Türk Festivali, Belgesel ve Kısa Film Yarışması, Kısa Film Dalı, Mansiyon Ödülü. 2009
Balıkçıllar Darda / 2009 / Yüksel ÖZCAN / Adalar Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2009
Bastonun Ucundaki Hayat / Tülay DÜZTAŞ / İKFD 7. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Öykü Dalı, İkincilik Ödülü. 2008
Belki Yarın Gelirler / Ozan UZUNOĞLU / Adalar Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2009
Ben / Mehmet Hacıosmanoğlu / İKFD 6. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Kurmaca Dalı, Jüri Özendirme Ödülü. 2007
Ben Neden İntihar Etmişim? / 2010 / Zeynep Dilan SÜREN / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, Atlıkarınca Dalı, En İyi Film Ödülü. 2010
Bereketli Topraklar / 2009 / Caner ERZİNCAN / Kar 5. Film Festivali, Kurgusal Dalı, En İyi Görüntü Ödülü. 2009
Berf (Kar) / 2010 / Erol MİNTAŞ / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, En İyi Kısa Film Ödülü. 2010
Beş Lira / 2009 / İmdat Serhat KARAASLAN / İstanbul Çevre 8. Kısa Film Festivali, Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010
Beşeri Tarihin Dönüm Noktaları / 2010 / Osman OCAK / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Bir Gün / Ezgi Gündoğdu / TED Ankara Koleji 1. Kısa Kes Film Yarışması, En İyi Senaryo Ödülü. 2010
Birçok Ben / 2009 / Zeynep YORGANCILAR / Stranger Festival, Türkiye Jürisi Seçimi. 2009
Cennet Hanım / 2009 / Gönül KANAT / Fırat Kısa Film Festivali, Jüri Özel Ödülü. 2009
Cennette de Ölüm Var / 2009 / Savaş BAYKAL / Fırat Kısa Film Festivali, Birincilik Ödülü. 2009
Dede Masalları / 2009 / Sayat DAĞLIYAN / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Jüri Özel Ödülü. 2010
Dilemma / 2009 / Eray DİNÇ / İstanbul 21. Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2009
Dönüşü Olmayan Yolculuk / 2010 / Güçlü YAMAN / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, Kısa Film Övgüye Değer Jüri Özel Ödülü. 2010
Dut Zamanı (Berry Time) / 2010 / Seren GEL, Fırat YAVUZ / Türkiye Psikiyatri Derneği 1. Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2010
Dünya’m / 2010 / Büşra AK / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Teşvik Ödülü. 2010
Element Savaşları / 2009 / Ege ÇARKOĞLU, Alim Fırat TOPRAK / Yıldız 6. Kısa Film Festivali, Geleceğin Sinemacısı Ödülü. 2009
Emeğin Sesi / Kutay Denizler, Eda Durum / TED Ankara Koleji 1. Kısa Kes Film Yarışması, Altın Makas Ödülü. 2010
Faili Meşhur / 2009 / Tuğba ULUSOY / Büyüyen ve Gelişen Türkiye AKP Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2010
Godo Yok Dedi / Serap Sebahat DANIŞ / Büyüyen ve Gelişen Türkiye AKP Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010
Göl / 2009 / Murat UĞURLU / Kocatepe Öğrenci Filmleri Festivali, ve Yarışması, İkincilik Ödülü. 2010
Gözüm Üzerinizde / 2009 / Serdar TEPEYURT / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2009
HısnıI Keyfa / 2010 / İnci Damla GÜNEŞLİİŞLER / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Mansiyon Ödülü. 2010
Hiç / 2009 / Erkan ESENOĞLU / Mimarlar Odası İzmir Şubesi Kısa Film Festivali, En İyi Film Ödülü. 2009
Hipodermik / 2009 / Şenol ÇÖM / Mimarlar Odası İzmir Şubesi Kısa Film Festivali, Mansiyon Ödülü. 2009
Işığa Adım / 2010 / Kutay DENİZLER, Eda DURUM / International Teen Shorts Film Festival, (Engelleri Kaldır Hareketi) Beyaz Elma Ödülü. 2010
İkilem / 2009 / Eray DİNÇ / Metro Group 7. Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2009
Kar (Berf) (Snow) / 2010 / Erol MİNTAŞ / Sinepark 4. Kısa Film Festivali, (Alexandru Radu) En İyi Kurgu Ödülü. 2010
Karton Çocuk / 2009 / Mesut ZÜMRE / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Birincilik Ödülü. 2009
Kaygı / 2010 / Ramazan TAŞER / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Teşvik Ödülü. 2010
Kayıp Heykel / 2009 / Cansın SAĞESEN / Fırat Kısa Film Festivali, İkincilik Ödülü. 2009
Kelebek / 2009 / Buse DELİALİOĞLU / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2009
Koruyucu / 2010 / Ufuk Erdi KURT / International Teen Shorts Film Festival, (Doğa Derneği) Yeşil Elma Ödülü. 2010
Kuşak / 2009 / Şebnem KASAP / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2009
Kuştüyü (Feather) / 2010 / Çetin HASRA / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Küçük Bir Hakikat (A Small Truth) / 2010 / Emre AKAY / Malatya 1. Film Festivali, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, SİYAD Ödülü. 2010
Matruşka / 2009 / Faysal TOKMAK / Fırat Kısa Film Festivali, Fakülte Özel Ödülü. 2009
Mendilci Kız / 2010 / Serpil BEYLİK / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010
Mutlu Olduğum Yer / 2010 / Batuhan KURT / International Teen Shorts Film Festival, Kırmızı Elma Mansiyon Ödülü. 2010
Nympha / 2009 / Derin KIVANER / Metro Group 7. Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2009
Ondört (Fourteen) / Cenk TURGUT / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Oyun Bitti / 2009 / Mahmut ARAN / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2009
Pamuk Başlıklı Kız / 2010 / Gülçin AYHAN / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Kurmaca – Drama Dalı, Özendirme Ödülü. 2010
Puşi / 2009 / Miray KUYUMCU / İKFD 8. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Kurmaca Dalı, Jüri Özel Ödülü. 2009
Rapunzel / 2009 / Tolga KARAÇELİK / Akbank 6. Kısa Film Festivali, Kurmaca Mansiyon Ödülü. 2010
Ressentiment / 2010 / Gülce TURAN / İstanbul Lisesi 7. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2010
Sahne / 2010 / Asya Ece UZMAY / İstanbul Lisesi 7. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, Üçüncülük Ödülü. 2010
Sakat / 2010 / Sinan ARIKAN / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Üçüncülük Ödülü. 2010
Seni Ancak Şimdi Anlatabilirim / Murat Yaykın / İKFD 6. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Kurmaca Dalı, İkincilik Ödülü. 2007
Sevgiye Götüren Yumak (The Skein That Leads to Love) / Sefa SÜRÜCÜ / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Silüet (Silhouette) / 2010 / Eray DİNÇ / Koç Üniversitesi 3. Kısa Film Festivali, Birincilik Ödülü. 2010
Sinan’ın Seçimi / 2009 / Ozan KORKUT / İstanbul Lisesi 6. Liseler Arası Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2009
Sokağın Sesi / 2009 / Derya EFE, Altay YILDIZ / İstanbul Crossroads 2008 “Göç ve Kültürler Arası Diyalog” temalı Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2008
Son Bahar / 2009 / Muhammed ÖZKILINÇ / Fırat Kısa Film Festivali, Fakülte Özel Ödülü. 2009
Sonrasızlar / 2009 / Eray DİNÇ / Fırat Kısa Film Festivali, Jüri En İyi Görüntü Yönetmenliği Ödülü. 2009
Sudan Hayaller / 2009 / Aydın ÇIRPAN / Rotaract 2. Kısa Film Festivali, En İyi Senaryo Ödülü. 2009
Şampiyon Beşiktaş (The Champion) / 2010 / Şirin SOYSAL / Malatya 1. Film Festivali, Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması, Jüri Özel Ödülü. 2010
Şehit ve Gazi / 2010 / Levent OBA / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Tamirci Çırağı / 2009 / Cahit ÇEÇEN / Antalya 46. Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, Dijital Film Akademisi Ödülü. 2009
Tayf / 2010 / Ayşegül OKUL / Kocatepe Öğrenci Filmleri Festivali ve Yarışması, Birincilik Ödülü. 2010
Temas / Hakan UĞURLU / Marmara Üniversitesi İletişimciler Haftası Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü, 1994
Teneke / 2010 / Bora YÜKSEL / Antalya 47. Altın Portakal Film Festivali, Kısa Metraj ve Belgesel Yarışması, Dijital Film Akademisi Ödülü. 2010
Tepedeki Ev / 2010 / Melih ERYILMAZ / Koç Üniversitesi 3. Kısa Film Festivali, İkincilik Ödülü. 2010
Türkiye’nin Hatıra Defteri / Nebil ÖZGENTÜRK / ÇGD Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri, Mahmut Tali Öngören Ödülü. 2008
Unutma / 2009 / Pelin AYTEMİZ / Bursa İpek Yolu 4. Film Festivali, Ulusal Altın Karagöz Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü. 2009
Üç / 2009 / Ayşegül YAZMACI / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Jüri Özel Ödülü. 2010
Yabancı / 2009 / Bilal ÇAKAY / Manisa Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Yağgiller / 2010 / Orçin UZUN / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Teşvik Ödülü. 2010
Yanılgılar / Yeliz Altın / İKFD 6. Ulusal Kısa Film ve Öykü Yarışması, Kurmaca Dalı, Jüri Özendirme Ödülü. 2007
Yasak / 2009 / Fatih ÇELİK / Büyüyen ve Gelişen Türkiye AKP Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2010
Yasak Elma / 2009 / Tayfur AYDIN / Büyüyen ve Gelişen Türkiye AKP Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü. 2010
Yaşam İlk Aşk (Jiyan Evina Yekem) / 2010 / Bedirhan ŞAKCI / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Kurmaca Drama Dalı, Özel Ödül. 2010
Yaşayan Duvarlar / 2010 / Engin Can TANIŞIK / Rotary 2. Uluslararası Kısa Film Festivali, Jüri Teşvik Ödülü. 2010
Yazlık / 2009 / Eray MERT / İFSAK 30. Ulusal Kısa Film ve Belgesel Yarışması, Kurmaca Kategori, Mansiyon Ödülü. 2010
Yeşeren Düşler / 2010 / Hakan CİVELEK / Özel Çevre Kısa Film Yarışması, Kurmaca Dalı, Teşvik Ödülü. 2010
Yırtık / 2010 / Tufan ŞİMŞEKCAN, Ali YILMAZ, Ozan SİHAY / Altın Kepenk Kısa Film Yarışması, En İyi Film Ödülü. 2010
Yokuş / 2010 / Gökhan EVECEN / Siirt Barosu 1. Ulusal Kısa Film Festivali, Birincilik Ödülü. 2010
Yolcu / 2010 / Sinan İPEK / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Birincilik Ödülü. 2010
Zaaf / 2010 / Miray KUYUMCU / Osmaniye Özgür 5. Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Üçüncülük Ödülü. 2010

Hayri ÇÖLAŞAN
http://www.kameraarkasi.org
hayri.colasan@gmail.com


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *