3. Uluslararası Altın Çınar Film Festivali

3. Uluslararası Altın Çınar Film Festivali

Üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Altın Çınar Film Festival’inin yarışma dalları arasına bir öncekilerden farklı olarak bu yıl animasyon dalı da eklenmiştir. Festival’in detayları ise şöyle;

5-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin son başvuru tarihi 27 Mart 2015 olarak açıklanmıştır.

Uluslararası teması Filistin olarak belirlenen ve festival boyunca Filistin’den katılacak olan sinema sanatçıları ve yönetmenler film gösterimleri ve söyleşiler yapacaklardır.

Festivalin ulusal kısmında ise altı uzun metrajlı film gösterimi yapılacaktır. Altın Çınar Film Festivali’nin yarışma bölümü 3 daldan oluşmaktadır. Kısa film, belgesel film ve bu sene açılan animasyon dalından oluşmaktadır.

Yarışma kısmında toplamda 30 bin TL ödül dağıtılacaktır.
Festival’in Sinemanın Çınarları bölümünde ise 3 Yeşilçam sanatçısına yaşam boyu onur ödülü verilecektir.

Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nin en önemli özelliği ise seçici kurulların ve ön eleme jürilerinin festival öncesinde açıklanmış olması ve kurulların yaptığı söyleşilerle tarafsızlık ilkesinin uygulanmasıdır.

Festivalin destekçileri Kayseri Valiliği önderliğinde diğer devlet kurumları ve özel teşebbüslerdir.
Yücel Çakmaklı Film Atölyesi ve Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından organize edilen Kayseri Altın Çınar Film Festivali Mayıs ayında sinema dolu günler yaşatacaktır.

Festival hakkında detaylı bilgiye ve katılım formlarına buradan ulaşabilirsniz.

Afis_AltincinarFestival