Nokia ve Sundance London Film & Müzik Festivali Kısa Film Yarışması

Son Başvuru Tarihi: 14 Mart 2013

Orijinal İnternet Sayfası: Bağlantı

Türkçe Talenthouse Sayfası: Bağlantı

 

YARIŞMA HAKKINDA

Nokia Music ve Sundance US, dünyaca saygı gören bazı bağımsız film yönetmenleri ile birlikte çalışarak yakın bir zaman önce altı parçalık bir belgesel hazırladılar. New American Noise isimli bu belgesel, Amerika’daki 6 şehrin yeraltı müzik sahnelerini ön plana çıkarmakta ve günümüzün müzik fanlarının yaşamları ve tutkuları ile ilgili öngörülmez bilgiler vermektedir.

Bu büyüleyici temayı daha da keşfetmek adına Nokia Music, bu yıl Sundance London ile bir takım kurarak dünya çapındaki tüm film yapımcılarını ve yönetmenlerini farklı şehirlerdeki müzik sahnelerini inceleyerek bir video oluşturmaya davet ediyor.

Projenin parçası olabilmek için film yapımcılarından seçtikleri şehirdeki ‘yeraltı müzik sahnelerini (underground music scene)’ görselleştiren kısa video çalışmalarını (15 saniye – 60 saniye) göndermeleri isteniyor. Yaratacağınız çalışma, animasyon veya canlı aksiyondan da oluşabilir. Nokia, kameranın sınırlarını ve film yapmanın tüm olanaklarını zorlayacak yaratıcı fikirleri arıyor.

– Kazanan iki film yapımcısı nihai kısa filmlerini çekmek için iki tane Nokia Lumia920 ve 5000 dolarlık bir üretim bütçesi alacak. Bu iki kişi, jüri üyelerinden biri ile yapacakları danışmanlık seansının yanında filmlerinin prömiyerinin gösterileceği Sundance London Festivali’ne katılacak ve tüm seyahat harcamaları karşılanacaktır. Son olarak, genel kazanan seçilecek şanlı bir kişi 5000 dolar ve bir Nokia Lumia920 kazanacak.

– En yüksek oyu alan bir kişi bir Nokia Lumia920 ve Sundace London’a iki bilet kazanacak (Seyahat ve konaklama dahil değildir).

– Yüksek beğeni toplayan 10 film yapımcısı Sundance London’a bilet kazanacak (Seyahat ve konaklama dahil ediğildir).

 


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *