FAUNA ENTERTAINMENT

Fauna, eğitim ve iş hayatına Türkiye’de başladıktan sonra kariyerine farklı bir yön çizmek amacıyla Amerika’ya giderek sinema eğitimi alan Ömer Fener tarafından 2013 yılında kuruldu. Fauna, pazarlama eğitimini İskoçya’da tamamlayıp, Amerika’da Media & Entertainment bölümünü okuyan Emre Aksoy’un 2017 yılında şirket ortaklığına katılmasıyla büyüyerek, Türkiye ve dünyada ses getiren animasyon projelerine imza atmaya başladı.

Ömer Fener’in yönetmenliğindeki çizgi dizi Kukuli, Türkiye’nin ilk markalaşmış online çizgi karakteri olarak kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaştı. Kukuli, yayınlandığı Hindistan, Çin, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Polonya, Amerika ve İngiltere’de de büyük beğeniyle izleniyor.

Fauna, yakında izleyiciyle buluşturacağı, Türk,Hint-İspanyol ortak yapımı ilk çizgi dizi projesi olan Briko’yla iddiasını sürdürüyor. Şirket Briko’yu Türkiye’nin ilk ve dünyanın sayılı transmedya projelerinden biri olmaya aday görüyor. Kadrosuna sektörün önemli isimlerinden Beti Hekimoğlu’nu da dahil ederek büyümesini sürdüren Fauna, bugün Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence şirketi olma özelliğini taşıyor.

FAUNA ENTERTAINMENT

Vişnezade Mah. Babaefendi sokak, Ufuk Palas Apt No:3/9

Beşiktaş, Istanbul/Turkey

info@fauna.ist

http://www.fauna.ist/