İLK TÜRK-HİNT-İSPANYOL ORTAK YAPIMI ÇİZGİ DİZİ “BRİKO” ÇOK YAKINDA İZLEYİCİYLE BULUŞUYOR

Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence şirketi Fauna’ dan yepyeni bir animasyon dizisi: Briko

Milyonlarca çocuğun sevgilisi yaramaz maymun Kukuli’nin yaratıcısı Fauna, yeni projesi Briko için Hint ve İspanyol ortaklığıyla bir ilke imza atıyor. Global ölçekteki bu ortaklıkla Briko, dünya çocuklarının kalplerini fethetmeye hazırlanıyor.

Çocukların sınırsız hayal gücünden ilham alarak yaratılan Briko, her bölümün başında bulduğu bir kutunun içinden çıkan malzemelerle birbirinden ilginç icatlar, eğlenceli oyuncaklar ve güzel sanat eserleri yaratıyor. Bu maceralarda Briko’nun en yakın dostu ve yardımcısı ise kendini köpek zanneden, meraklı tavşan karakter Hepi.

Çocuklar Briko ve Hepi sayesinde hem gündelik objelere bambaşka bir açıdan bakmayı öğrenecek hem de el becerilerini geliştirecekler.

Briko Çok Yakında Tüm Dünyada!

FAUNA

Fauna, eğitim ve iş hayatına Türkiye’de başladıktan sonra kariyerine farklı bir yön çizmek amacıyla Amerika’ya giderek sinema eğitimi alan Ömer Fener tarafından 2013 yılında kuruldu. Fauna, pazarlama eğitimini İskoçya’da tamamlayıp, Amerika’da Media & Entertainment bölümünü okuyan Emre Aksoy’un 2017 yılında şirket ortaklığına katılmasıyla büyüyerek, Türkiye ve dünyada ses getiren animasyon projelerine imza atmaya başladı.

Ömer Fener’in yönetmenliğindeki çizgi dizi Kukuli, Türkiye’nin ilk markalaşmış online çizgi karakteri olarak kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaştı. Kukuli, yayınlandığı Hindistan, Çin, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Polonya, Amerika ve İngiltere’de de büyük beğeniyle izleniyor.

Fauna, yakında izleyiciyle buluşturacağı, Türk,Hint-İspanyol ortak yapımı ilk çizgi dizi projesi olan Briko’yla iddiasını sürdürüyor. Şirket Briko’yu Türkiye’nin ilk ve dünyanın sayılı transmedya projelerinden biri olmaya aday görüyor. Kadrosuna sektörün önemli isimlerinden Beti Hekimoğlu’nu da dahil ederek büyümesini sürdüren Fauna, bugün Türkiye’nin en büyük çocuk eğlence şirketi olma özelliğini taşıyor.