Nephtali

Animasyon Dünyasının duayenlerinden Glen Keane, sadece 9 ay süren sessizliğinin ardından yeni filmi “Nephtali”yi yayınladı.

Keane 2014 yılında, 38 yıllık Disney emektarlığının ardından, kişisel projelerine ağırlık vermek için kuruduğu yapım şirketinden ilk kısa filmi “Duet”i çıkartmıştı. Üstünden daha bir yıl bile geçmeden yeni bir baş yapıtla tekrar karşımıza çıktı usta animatör. 

Nephtali, Keane’in Duet’ten de hatırladığımız o eskiz lezzetindeki tarzını muhteşem bir kareografiyle birleştirerek hazırladığı tek kişilik bir dans gösterisi adeta.

 

 

Paris Opera’nın dijital platformu 3e Scène (3. Sahne) için yapılan filmin galası da, yine aynı sitenin açılış günü (15 Eylül Salı) gerçekleşmişti. Kareografileri dansçı Marion Barbeau ile birlikte Glen Keane birlikte yaratmış.

Sitede, Keane’in filminden başka 16 sanatçının daha eseri bulunmakta.

https://www.operadeparis.fr/3e-scene/nephtali

 

Nephtali-Short-Animated-Film-1 Nephtali-Short-Animated-Film-9 Nephtali-Short-Animated-Film-8 Nephtali-Short-Animated-Film-7 Nephtali-Short-Animated-Film-6 Nephtali-Short-Animated-Film-5 Nephtali-Short-Animated-Film-4 Nephtali-Short-Animated-Film-3 Nephtali-Short-Animated-Film-2

İLGINİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER