annie awards

46. ANNIE AWARDS ADAYLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 46. kez dağıtılacak olan animasyon dünyasının en önemli ödülü olarak kabul edilen Annie Ödülleri’nin adayları açıklandı. Incredibles 2 11, Ralph Breaks the Internet 10, Spider-Man: Into the Spider-Verse ve Early Man 7’şer adaylık elde ederek ödüllere ağırlıklarını koydular.

EN İYİ FİLM

1

EN İYİ BAĞIMSIZ FİLM

2

EN İYİ KISA ANİMASYON

3

EN İYİ DİZİ

4

ANİMASYON YAPIMLARDA ANİMASYON EFEKTİ

5

ANİMASYON YAPIMLARDA KARAKTER ANİMASYONU

6

FİLMLERDE KARAKTER ANİMASYONU

7

ANİMASYON FİLMLERDE KARAKTER DİZAYNI

8

EN İYİ YÖNETMEN

9

EN İYİ MÜZİK

10

EN İYİ PRODÜKSİYON

11

EN İYİ STORYBOARD

12

EN İYİ SESLENDİRME

13

EN İYİ SENARYO

14

EN İYİ KURGU

15

Kazananlar 2 Şubat 2019 tarihinde açıklanacak. Diğer aday yapımlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://annieawards.org/nominees

45. ANNIE ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Uluslararası Animasyon Film Topluluğu ASIFA tarafından dağıtılan Annie Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 45. kez dağıtılan ödüllerde zafer toplamda 11 ödül kazanan Coco’nun oldu.

En İyi Animasyon Film: Coco
En İyi Bağımsız Film: The Breadwinner
En İyi Özel Prodüksiyon: Revolting Rhymes
En İyi Kısa Film: Dear Basketball

Kobe-Bryant-Dear-Basketball-640x353

En İyi Animasyon Efekti – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Karakter Animasyonu – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Karakter Animasyonu – Film ve Diziler: War for the Planet of the Apes
En İyi Karakter Dizaynı – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Yönetmen – Animasyon Filmler: Coco (Lee Unkrich)
En İyi Müzik – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Prodüksiyon Dizaynı – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Storyboard – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Seslendirme – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Senaryo – Animasyon Filmler: Coco
En İyi Kurgu – Animasyon Filmler: Coco

Diğer kazananlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://annieawards.org/nominees

 

45. ANNIE ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 45. kez dağıtılacak olan animasyon dünyasının en önemli ödülü olarak kabul edilen Annie Ödülleri’nin adayları açıklandı. Coco 13 adaylık, The Breadwinner ise 10 adaylık elde ederek ödüllerde öne çıkan yapımlar oldular.

Ödül kazananlar 3 Şubat tarihinde açıklanacak.

En İyi Animasyon Film

. Captain Underpants: The First Epic Movie
. Cars 3
. Coco
. Despicable Me 3
. The Boss Baby

En İyi Bağımsız Animasyon

. In This Corner of the World
. Loving Vincent
. Napping Princess
. The Big Bad Fox & Other Tales
. The Breadwinner

Animasyon Yapımlarda Animasyon Efekti

. Avatar Flight of Passage
. Cars 3
. Coco
. Despicable Me 3
. Olaf’s Frozen Adventure

Animasyon Yapımlarda Karakter Animasyonu

. Coco
. The Big Bad Fox & Other Tales
. The Boss Baby

Film ve Dizilerde Karakter Animasyonu

. Game of Thrones – Beyond The Wall
. Guardians of the Galaxy Vol. 2
. Kong: Skull Island
. Valerian and the City of a Thousand Planets
. War for the Planet of the Apes

Animasyon Filmlerde Karakter Dizaynı

. Coco
. Despicable Me
. Smurfs: The Lost Village
. The Boss Baby
. The Breadwinner

Animasyon Filmlerde En İyi Yönetmen

. Coco –  Lee Unkrich, Adrian Molina
. The Big Bad Fox & Other Tales – Benjamin Renner, Patrick Imbert
. The Boss Baby – Tom McGrath
. The Breadwinner – Nora Twomey
. The LEGO Batman Movie – Chris McKay

Animasyon Filmlerde Müzik

. Captain Underpants: The First Epic Movie
. Coco
. Loving Vincent
. Olaf’s Frozen Adventure
. The Breadwinner

Animasyon Filmlerde Prodüksiyon Tasarımı

. Coco
. Ferdinand
. Leap!
. Mary and The Witch’s Flower
. The Breadwinner

Animasyon Filmlerde Senaryo

. Coco
. Loving Vincent
. Mary and The Witch’s Flower
. The Breadwinner

Animasyon Filmlerde Kurgu

. Coco
. Ferdinand
. The Breadwinner
. The LEGO Batman Movie
. The Star

Diğer aday yapımlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://annieawards.org/nominees/#1

44. ANNIE ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Bu yıl 44. kez dağıtılacak olan animasyon dünyasının en önemli ödülü olarak kabul edilen Annie Ödülleri’nin adayları açıklandı. Yılın en çok hasılat elde eden animasyon filmi konumunda bulunan Disney filmi Zootopia, 11 adaylık elde ederek ödüller konusunda yılın en iddialı filmi konumunda olduğunu ispatlamış oldu.

Ödül kazananlar 4 Şubat tarihinde açıklanacak.

En İyi Animasyon Film

. Finding Dory
. Kubo and the Two Strings
. Kung Fu Panda 3
. Moana
. Zootopia

En İyi Yönetmen

. Kubo and the Two Strings – Travis Knight
. My Life As A Zucchini – Claude Barra
. The Red Turtle – Michael Dudok de Wit
. Your Name. – Makoto Shinkai
. Zootopia – Rich Moore

En İyi Bağımsız Animasyon Film

. Long Way North
. Miss Hokusai
. My Life As A Zucchini
. The Red Turtle
. Your Name

En İyi Kısa Animasyon

. Blind Vaysha
. Deer Flower
. Path Title Sequence
. Pearl
. Piper

En İyi Animasyon Efekti

. Kubo and the Two Strings
. Kung Fu Panda 3
. Moana
. The Red Turtle
. Zootopia

En İyi Animasyon Efekti – Filmler
. Deepwater Horizon
. Doctor Strange
. Ghostbusters
. The BFG
. Warcraft

En İyi Karakter – Animasyon

. Finding Dory
. Kubo and the Two Strings
. Kung Fu Panda 3
. Zootopia

En İyi Karakter – Film ve Diziler

. Captain America: Civil War
. Games of Thrones: Battle of the Bastards
. The Jungle Book
. Warcraft

En İyi Karakter Tasarımı

. Kubo and the Two Strings
. Moana
. The Secret Life of Pets
. Trolls
. Zootopia

http://annieawards.org/nominees/#1

 

 

43. ANNIE ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Animasyon dünyasının en önemli ödülü olarak kabul edilen Annie Ödülleri’nin adayları açıklandı.

EN İYİ UZUN METRAJ

. Anomalisa
. Inside Out
. Shaun the Sheep The Movie
. The Good Dinosaur
. The Peanuts Movie

EN İYİ ÖZEL PRODÜKSİYON

. Elf: Buddy’s Musical Christmas
. He Named Me Malala
. I Am A Witness
. Kite
. Kurt Cobain: Montage of Heck
. Niko and the Sword of Light

EN İYİ KISA ANİMASYON

. Carface
. DISSONANCE
. If I was God
. On Ice
. Sanjay’s Super Team
. World of Tomorrow

EN İYİ REKLAM

. Chex Party Mix: “Holiday Magic”
. Man and Dog
. Michelin Total Performance: “All the Performances In Every Tire”
. We Are All Farmers

EN İYİ TELEVİZYON YAPIMI – OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN

. Bubble Guppies
. PAW Patrol
. Pet er Rabbit
. Sheriff Callie’s Wild West
. Transformers Rescue Bots
. Tumble Leaf

EN İYİ TELEVİZYON YAPIMI – ÇOCUKLAR İÇİN

. Tumble Leaf
. Gravity Falls
. Harvey Beaks
. Sanjay & Craig
. Star vs. the Forces of Evil
. Steven Universe
. Wander Over Yonder

EN İYİ TEELVİZYON YAPIMI – GENEL SEYİRCİ İÇİN

. Wander Over Yonder
. BoJack Horseman
. Moonbeam City
. The Simpsons

EN İYİ BAĞIMSIZ FİLM

. Boy and the World
. Kahlil Gibran’s The Prophet
. The Boy and the Beast
. When Marnie Was There

EN İYİ ÖĞRENCİ FİLMİ

. Can I Stay?
. Dodoba
. ed
. Life Smartphone
. Mother
. Nice To Meeteor You
. Shift
. The Casebook of Nips & Porkington

EN İYİ ANİMASYON EFEKTİ – ANİMASYON FİLM

. Home
. Hotel Transylvania 2
. Inside Out
. Minions
. The Good Dinosaur
. The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

EN İYİ ANİMASYON EFEKTİ – FİLM

. Jurassic World
. Marvel’s Avengers : Age of Ultron
. Maze Runner: The Scorch Trials
. The Hobbit : The Battle of the Five Armies

EN İYİ KARAKTER – ANİMASYON DİZİ

. Dragons: Race to the Edge – Episode: “Have Dragon Will Travel, Part 2″,  Heather, Windshear, Astrid, Hiccup
. Dragons: Race to the Edge – Episode: “Have Dragon Will Travel, Part 1″,  Character: Heather, Windshear, Dagur, Savage, Hiccup, Toothless, Berserkers
. Elf: Buddy’s Musical Christmas – Episode: Elf: Buddy’s Musical Christmas, Character: Buddy, Jovie
. Elf: Buddy’s Musical Christmas – Episode: Elf: Buddy’s Musical Christmas, Character: Buddy, Jovie, Fake Santa #1, fake santas
. Peter Rabbit – Episode: 216 – The Kitten and Pig Adventure
. Turbo FAST – Episode: “Turboldly Go”
. Wander Over Yonder – Episode: The Good Bad Guy

EN İYİ KARAKTER – UZUN METRAJ ANİMASYON FİLM

. Home
. Inside Out
. Minions
. The Good Dinosaur
. The Peanut s Movie

EN İYİ KARAKTER – FİLM

. Jurassic World
. Marvel’s Avengers : Age of Ultron
. The Hobbit : The Battle of the Five Armies
. The Revenant

EN İYİ KARAKTER – VİDEO OYUNU

. Armikrog
. Evolve
. Invisible, Inc.

EN İYİ KARAKTER TASARIMI – DİZİ

. Breadwinners
. Elf: Buddy’s Musical Christmas
. Harvey Beaks
. Pickle and Peanut
. Pig Goat Banana Cricket
. The Mr. Peabody and Sherman Show

EN İYİ KARAKTER TASARIMI – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Hotel Transylvania 2
. Inside Out
. Minions
. The Good Dinosaur

EN İYİ YÖNETMEN – DİZİ

. Archer – Bryan Fordney
. Disney Mickey Mouse – Dave Wasson
. Dragons : Race to the Edge – TJ Sullivan
. Elf: Buddy’s Musical Christmas – Seamus Walsh
. Gravity Falls – Matt Braly
. Mickey Mouse – Heiko Drengenberg
. Pickle and Peanut – Ken Wong
. Steven Universe – Ian Jones-Quartey

EN İYİ YÖNETMEN – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Anomalisa – Charlie Kaufman, Duke Johnson
Extaordinary Tales –  Raul Garcia
. Inside Out –  Pete Docter
. Kahlil Gibran’s The Prophet –  Roger Allers
. Shaun the Sheep The Movie –   Mark Burton,  Richard Starzak
. The Peanut s Movie –  Steve Martino
. When Marnie Was There –  Hiromasa Yonebayashi

EN İYİ MÜZİK – DİZİ

. Disney Mickey Mouse
. Elf: Buddy’s Musical Christmas
. Puffin Rock
. Sanjay & Craig
. Sheriff Callie’s Wild West
. The Venture Bros: All This And Gargantua-2
. Wander Over Yonder

EN İYİ MÜZİK- UZUN METRAJ ANİMASYON

. Anomalisa
. Batman Unlimited: Monster Mayhem
. Boy and the World
. Inside Out
. The Good Dinosaur

EN İYİ PRODÜKSİYON YAPIMI – DİZİ

. Dawn of the Croods
. Fresh Beat Band of Spies
. Gravity Falls
. Pig Goat Banana Cricket
. Puffin Rock
. The Mr. Peabody and Sherman Show

EN İYİ PRODÜKSİYON YAPIMI – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Boy and the World
. He Named Me Malala
. Home
. Inside Out
. Minions
. Shaun the Sheep The Movie
. The Good Dinosaur

EN İYİ STORYBOARD – DİZİ

. Adventure Time
. Disney Mickey Mouse
. Dragons: Race to the Edge
. Niko and the Sword of Light
. Steven Universe
. The Adventures of Puss in Boots
. Wander Over Yonder
. We Bare Bears

EN İYİ STORYBOARD – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Extraordinary Tales
. Hotel Transylvania 2
. Inside Out
. Minions
. The Good Dinosaur

EN İYİ SESLENDİRME – DİZİ

. Bob’s Burgers
. Breadwinners
. Dawn of the Croods
. Pig Goat Banana Cricket
. Star vs the Forces of Evil
. The Adventures of Puss in Boots
. Uncle Grandpa

EN İYİ SESLENDİRME – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Anomalisa
. Inside Out
. Minions
. The Peanuts Movie
. The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

EN İYİ SENARYO – DİZİ

. Adventure Time
. Bob’s Burgers
. Gravity Falls
. The Simpsons

EN İYİ SENARYO – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Inside Out
. Shaun the Sheep The Movie
. When Marnie Was There

EN İYİ KURGU – DİZİ

. All Hail King Julien
. Disney Mickey Mouse
. Dragons: Race to the Edge
. Elf: Buddy’s Musical Christmas
. Lost Treasure Hunt
. Phineas and Ferb
. Star vs the Forces of Evil

EN İYİ KURGU – UZUN METRAJ ANİMASYON

. Anomalisa
. Inside Out
. Kahlil Gibran’s The Prophet
. Shaun the Sheep The Movie

Ödüller 6 Şubat 2016 tarihinde dağıtılacak.

KAYNAK: http://annieawards.org/

 

Annie Ödülleri

Bu yıl 39.’su düzenlenen ve animasyon dünyasının Oscar’ları olarak kabul edilen Annie Ödülleri sahiplerini buldu. Paramount’un Rango’su en iyi film ödülü dahil toplam 4 ödül kazandı. Bununla beraber Jennifer Yuh Nelson, Kung Fu Panda 2 ile en iyi yönetmen ödülünü aldı. En iyi kısa animasyon ödülünü de Minkyu Lee’nin Adam and Dog filmi aldı.

4 Şubatta UCLA’s Royce Hall’da gerçekleşen ödül töreninden diğer ayrıntılar ise şöyle: Michael Gagne’nin Insanely Twisted Shadow Planet’ı en iyi video oyunu ödülünü, Cartoon Network’un The Amazing World of Gumball’ı çocuklar için en iyi tv yapımı ödülünü, Simpsons yine genel izleyici dalında en iyi tv yapımı ödülünü, ILM’nin Transformers: Dark of The Moon filmi canlı çekim üzerine en iyi karakter animasyonu dalında en iyi film ödülünü aldı. Winnie The Pooh, Arthur Christmas ve Rise of The Planet of The Apes filmleri ise diğer ödül alanlar arasında. Spielberg’in Tenten’i de unutulmadı. Görsel efekt ve müzik dalında ödüllere layık görüldü.

Tüm kazananlar şu şekilde:

En İyi Animasyon Film: “Rango”

En İyi Özel Uyarlama: “Kung Fu Panda: Secrets of the Masters”

En İyi Kısa Animasyon Film: “Adam and Dog”

En İyi Özel Efekt – Animasyon Film: “The Adventures of Tintin”

En İyi Özel Efekt – Canlı Film: “Transformers: Dark of the Moon”

En İyi Karakter Animasyonu – Animasyon Film: “Rio”

En İyi Karakter Animasyonu – Canlı Film: “Rise of the Planet of the Apes”

En İyi Karakter Yaratımı: “Rango”

En İyi Yönetmen: Jennifer Yuh Nelson, “Kung Fu Panda 2″

En İyi Müzik: John Williams, “The Adventures of Tintin”

En İyi Yapım Tasarımı: “Kung Fu Panda 2″

En İyi Storyboard: “Winnie the Pooh”

En İyi Seslendirme: Bill Nighy, “Arthur Christmas”

En İyi Senaryo: “Rango”

En İyi Kurgu: “Rango”